KURUMSAL - Hakkımızda - Ataşehir Fen Bilimleri Kurs Merkezi - Özellere Özel - Ataşehir/İSTANBUL

Hakkımızda

Ataşehir Elit Fen Bilimleri: Eğitim ve Başarının Anahtarı

Ataşehir Fen Bilimleri Dershanesi olarak 12 yıldır aynı binada Ataşehir ve çevre semtlerde yer alan öğrencilerimize butik ve özgün bir içerik ile özel ders ve grup eğitimleri vererek öğrencilerimizi Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavlarına (YKS) hazırlamaktayız.

 

Ataşehir dershanemizde eğitim faaliyetleri uzman eğitim kadrosu ile tüm branşlarda öğrencilere nitelikli bir eğitim hizmeti sunmaktadır. Öğretmenlerimiz, her öğrencinin öğrenme alışkanlığı ve anlama durumuna göre bireyselleştirilmiş bir ders anlatımı ve ödev sistemini uygulama konusunda tecrübe ve deneyime sahiptirler. Özellere Özel anlayışı ile her öğrencinin bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurarak grup dersleri dışında öğrenci ve öğretmen uyumu göz önünde tutularak bire bir özel ders sistemi uygulanmaktadır.

 

Ataşehir Fen Bilimleri Dershanesi’nin en büyük avantajı, öğrencilere sunulan kişiselleştirilmiş bir eğitim hizmetidir. Etüt merkezimiz, her öğrencinin performansının en üst seviyesine ulaşabilmesi için öncelikli olarak akademik başarıyı hedefleyen bir eğitim sistemini benimsemiştir. Bu anlayış ve sistem ile öğrencilerimizin MEB müfredatını, okul sınavlarını ve merkezi yerleştirme sınavlarının kazanım ve becerilerini kolay ve hızlı bir şekilde öğrenmesini ve en önemlisi öğrendikleri bilginin sorular üzerinde nasıl kullanılması gerektiği konusunda pratik kazanmasını sağlamaktadır.

 

Ataşehir Fen Bilimleri dershanemizin diğer bir avantajı da, her öğrenci için branş öğretmenlerinin yorumları ve her hafta yapılan deneme analizleri sonucuna göre bireysel ders çalışma programının yanında haftalık çözmesi ve ulaşması gereken soru çözüm hedeflerinin öğrenciye özel olarak belirlenmesidir. Belirlenen hedeflerin haftalık olarak takibi yapılarak veriler ve sonuçlar analizlere dökülerek her öğrenci için soru çözüm performansı çıkarılır. Öğrencilerimizin kurs merkezimizde geçirdikleri süre kadar evde geçirdikleri sürenin de dershanemizdeki performans ve verime ve sınav başarısına destek olabilmesi için kişiye özel bir ders çalışma programı hazırlanır. Hazırlanan ders çalışma programlarının içeriği her hafta yapılan farklı yayınlardaki Türkiye geneli deneme sınavlarının analizlerinin incelenmesi sonucu kişiye özel olarak planlanır.

 

Uygulamış olduğumuz eğitim sistemi ve analizler sonucunda öğrencilerin konuları daha iyi anlamalarına, soru çözümü konusunda yaşanacak eksikliklerin giderilmesine ve öğrenci bazında bireysel eksikliklerin belirlenerek her öğrenci için farklı bir planlama yapılmasına olanak sağlamaktadır. Merkezi yerleştirme sınavlarında ( LGS-YKS )  çıkma ihtimali olan soru kalıplarının öğrenciler tarafından daha önce çözülmüş olması bize göre sınav başarısında önemli bir etkendir. Bu yüzden herhangi bir yayına bağlı kalmaksızın çok farklı yayınlardan Türkiye geneli deneme sınavları uygulayarak öğrencilerimizin birbirinden farklı soru tarzlarını görmesini sağlıyoruz.  Sonuç olarak dershanemiz öğrencilere kaliteli ve etkili bir eğitim hizmeti sunmakta ve öğrencilerin liselere ve yükseköğretim kurumları sınavlarına başarılı ve kapsamlı bir şekilde hazırlanmaları için 14 yıldır Ataşehir İlçesinde aynı binada grup ve özel ders olarak butik bir eğitim hizmeti vermektedir. Her yıl çok sayıda öğrencimiz LGS ve YKS sınavlarında istedikleri hedeflere ve tercihlere ulaşmaktadırlar. Kurs merkezimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için sizi Ataşehir’de bulunan dershanemize bekleriz.

Menüler